MojiPhone

Technológia elektronického papiera nachádza široké uplatnenie hlavne v elektronických knihách, no pomaly sa tlačí aj do trhu mobilných zariadení. Niektoré spoločnosti experimentujú s použitím tejto technológie, ako náhradu displeja smartfónov, no zatiaľ bez dobrých výsledkov. Avšak výrobcovia príslušenstva nachádzajú zaujímavé uplatnenia tejto technológie. Na stránkach Indiegogo sa totižto objavil zaujímavý projekt pre Apple fanúšikov, ktorým nestačí 4-palcový displej iPhonu 5. Produkt s názvom popSLATE je obal pre najnovší jabĺčkový smartfón s E-Ink displejom na zadnej strane, ktorý umožní modifikovať dizajn podľa vašich predstáv. Obal síce čerpá energiu zo zariadenia, no nízka energetická náročnosť displeja by nemala markantne znížiť výdrž iPhonu. 

Projekt popSLATE je stále len v rannom štádiu vývoja a autori zatiaľ nezverejnili video, prezentujúce reálny prototyp, no nižšie nájdete ich predstavu. Obal, resp. displej, bude ovládaný prostredníctvom aplikácie, ktorá bude zverejnená v AppStore. Bude umožňovať zmenu obrázkov, konverziu vlastných fotografií a dokonca využiť displej, ako miniatúrnu čítačku obsahu. Autori zverejnia aj API pre vývojárov tretích strán, ktorý budú môcť programovať vlastné aplikácie pre využitie elektronického papiera na zadnej strane.

Obal bude v maloobchode dostupný za 119 dolárov (91 €), no ak sa rozhodnete podporiť projekt na indiegogo, bude vás stáť 99 dolárov (75 €).

Viac informácií na stránke projektu.

 

 

 

3. decembra 2012
Fotománia

+