MojiPhone

Anketa Smart Banka 2022 je v plnom prúde. V hľadaní banky, ktorá je najviac “smart”, nám pomáhate aj vy, naši čitatelia. A to tak, že zanecháte svoj hlas. Jednou z bánk, ktoré bojujú o vašu priazeň a hlasy, je VÚB banka. V tomto článku si zhrnieme, aké jedinečné funkcie a možnosti ponúka. A nie je ich málo.

Okamžité platby spustila VÚB už od začiatku

Okamžité platby sú najväčšou témou posledného obdobia a konečne prišli aj na Slovensku. VÚB je jednou z mála bánk, ktorá túto službu ponúka už od začiatku, t.j. od 1.2.2022. Okamžité platby prinášajú veľké benefity, pretože akonáhle klient pošle svoje prostriedky príjemcovi, prídu už v priebehu niekoľkých sekúnd. Týka sa to nielen Slovenska, ale aj ďalších 35 krajín Európy, ktoré sa zapojili do poskytovania SEPA okamžitých platieb

Zdroj: VÚB

Funguje to veľmi jednoducho. Po zadaní potrebných údajov sa objaví políčko, kde okamžitú platbu aktivujete. Ak má príjemca účet v banke, ktorá okamžité platby podporuje, peniaze prídu prakticky okamžite.

Množstvo užitočných noviniek VÚB Mobil Bankingu

Vedeli ste, že pri posielaní dokumentu cez VÚB Mobil Banking môžete naskenovať naraz viac strán, potom ich editovať a vytvoriť z nich PDF? Už sa nemusíte trápiť skenovaním strán pomaly po jednej. Táto novinka vám ušetrí nielen čas, ale aj nervy. Viacstranové skenovanie sa skladá z troch obrazoviek. Na prvej klient dokumenty odfotí, na druhej ich môže editovať a na tretej môže odfotené dokumenty premiestňovať.

Skenovanie dokumentov | Zdroj: VÚB

Ďalšou skvelou novinkou je možnosť podpisovať dokumenty viacerými osobami. Samozrejme za podmienky, že všetky osoby, od ktorých sa podpis vyžaduje, sú založené v systéme banky a vlastnia službu Nonstop Banking.

Podpisovanie viacerými osobami je možné napríklad v prípade modifikácie účtov pre viacerých majiteľov, servisingu VÚB pôžičky, predaja VÚB pôžičky pre viac osôb či vyžiadania dokumentu od klienta pre spracovanie VÚB pôžičky.

Klienti banky môžu využívať aj ďalšie smart funkcie. Mnoho z nich sa stalo veľmi obľúbenými. Ide napríklad o výber hotovosti z bankomatu mobilom, nahrávanie faktúr či prehľad plánovaných platieb.

Na službu Kontakt môžu klienti volať priamo z aplikácie, čo je obrovskou výhodou, pretože pri tomto type hovoru odpadá overovanie totožnosti volajúceho. Totožnosť už overená, keďže klient volá z aplikácie, v ktorej je už prihlásený.

VÚB banku môžete navštíviť aj “na diaľku”

Ide o skvelú službu, pomocou ktorej množstvo vecí vybavíte na diaľku z pohodlia domova. Potrebujete začať sporiť, vytvoriť osobný finančný plán či začať s investovaním? Žiadny problém, stačí navštíviť banku na diaľku. Na diaľku si jednoducho vybavíte aj poistenie. Potrebujete poistiť auto, úver či dokonca svoj výlet na hory? Žiadny problém.

A týmto to ani zďaleka nekončí, takto si otvoríte napríklad aj bežný VÚB Účet, Účet pre mladých či Sporiaci účet. K otvoreniu účtu online potrebujete len e-mail, telefónne číslo, dva doklady totožnosti a účet v inej slovenskej banke, ktorého ste majiteľom. Celý proces vám určite nezaberie viac ako 15 minút času a nemusíte nikam chodiť. Zvládnete to pekne z pohodlia domova.

Služby banky na diaľku sú k dispozícii pre klientov aj neklientov.

Bezkontaktné platby a široké možnosti navyše

Bezkontaktné platby sú veľkou témou. Sú populárne a ich význam vzrástol aj s prebiehajúcou pandémiou. Už vyše roka je možné debetnou kartou alebo mobilom bezkontaktne zaplatiť až do výšky 50 eur bez zadania PIN kódu.

VÚB banka Google Pay
Zdroj: Patrik Tarics

Platby je možné medzi sebou zdieľať, poslať na telefónne číslo prostredníctvom služby Viamo alebo poslať Payme platobný link cez niektorú z četovacích aplikácií. Jednoduchšie to snáď ani nejde.

ePlatby ako pokročilý nástroj platenia online

Platby na internete je po novom možné potvrdzovať cez ePlatby priamo v aplikácii. Ak si klient zvolí u obchodníka na internete VÚB ePlatby ako formu platby, doteraz bol presmerovaný automaticky do internet bankingu.

ePlatby | Zdroj: VÚB

Banka teraz vie identifikovať, že sa klient nachádza na mobilnom zariadení. Vedľa prihlasovacieho okna sa mu zobrazia možnosti pre úhradu cez Mobil Banking, a to dvoma spôsobmi. Buď cez tlačidlo Otvoriť aplikáciu Mobil Banking, kedy je klient automaticky presmerovaný do aplikácie alebo naskenovaním QR kódu.

ePlatby | Zdroj: VÚB

V prípade platby cez aplikáciu sa klient prihlási a následne sa mu zobrazí predvyplnený platobný príkaz. Na ďalšej obrazovke uvidí sumár platby, potvrdí ju svojím mobilným PINom a hotovo.

1 milión používateľov online bankovníctva

VÚB banka si uvedomuje dôležitosť online bankovníctva, o čom svedčí aj významný míľnik, ktorý dosiahla len nedávno. Pokorila hranicu 1 milióna online používateľov. Len v poslednom roku pribudlo 100-tisíc používateľov.

„Počas minulého roka sme sa zaoberali prinášaním praktických funkcionalít, ktoré reálne zlepšia pohodlie pri využívaní nášho online bankovníctva a bezpečnosti, napríklad potvrdzovanie platieb kartou na internete cez mobil, potvrdzovanie ePay platieb cez mobil, súhrn plánovaných výdavkov za mesiac v novej sekcii plánovane platby či zobrazenie PIN ku kreditke. Určite aj to je jeden z faktorov, pre ktoré klienti využívajú viac naše online bankovníctvo.“

Filip Švaral, vedúci oddelenia Multichannel vo VÚB banke.

28. februára 2022
Fotománia

+