MojiPhone

Množstvo hier pre iOS zariadenia je dnes už celkom zúfalé. Totiž ak mám svojej šesť ročnej dcére na víkend alebo dovolenku pripraviť zábavné, ale tiež poučné hry, lúskam a prehliadam stovky titulov. Je to jednak únavné, zaberá to čas a nenájdem väčšinou to, čo by sa jej hodilo. Preto vždy siahnem po vyhľadávačoch, ktoré kumulujú zaujímavé tipy na detské hry vo veku, ako potrebujem. Keď som vyskúšal a následne ukázal moje dcére Silhōuette, bola nadšená a presne aj pre jej vek je to ideálna hra na rozmýšľanie.

Silhōuette

Silhōuette

Hra pochádza navyše od slovenských vývojárov, vyšla iba tento mesiac na App Store, kde je zdarma k dispozícii. Má však pre iOS mód na odstránenie reklamy, za ktorý si zaplatíte 0,99 EUR. Nie je to vôbec veľa a ak hra zaujme, zbaviť sa otravných vyskakovacích okien počas hry za to stojí.

Silhōuette

Silhōuette

Cieľom hry je podľa padajúcich guličiek odhaliť, aký obrazec je pod nimi ukrytý. A to iba podľa toho, ako guličky padajú, ako sa správajú. Je to vtipný nápad, ktorý ma zaujal. A keď sa páči mojej ratolesti, som o to radšej. Rozhodne podľa mňa stojí za vyskúšanie, najmä ak náročnosť v podobe 60 levelov vie poriadne potrápiť aj skúseného fyzika. No a rozhodne je výborné, že aj slovenskí vývojári majú nielen dobrý nápad, ale vedia ponúknuť aj peknú a pozerateľnú grafiku, najmä padajúce malé guličky stoja za to.

Silhōuette Silhōuette

21. júla 2016
Fotománia

+