MojiPhone

Dlho očakávaný „Theater Mode“, alebo inak nazvaný aj „Dark Mode“, príde v aktualizácií operačného systému pre hodinky Apple Watch, watchOS. Objaví sa vo verzií 3.2, ktorá síce ešte nie je k dispozícií developerom, no jej changelog je oficiálne dostupný.

Vďaka tomu sme sa mohli o funkcií dozvedieť aj niečo viac. A čo vlastne tento mód predstavuje? Predstavte si, že idete do kina, či na konferenciu, na ktorej je takmer úplná tma. Je jasné, že rozsvietenie zariadenia v takýchto podmienkach okamžite priláka nechcené pohľady, a môže spôsobiť nepríjemnú skúsenosť. Práve na toto sa nový mód bude zameriavať.

V prípade, že budete mať Theater Mode na hodinkách zapnutý, stále budete dostávať haptickú odozvu o nových notifikáciách, avšak displej hodiniek sa nerozsvieti, ani sa neprehrá zvukové upozornenie. Ak si budete chcieť notifikáciu pozrieť, stačí jednoducho kliknúť na displej, či stlačiť digital crown.

Nebude tak fungovať štandardné zdvihnutie ruky na to, aby ste zariadenie prebudili. Rovnako ako nebude fungovať zvukové upozornenie, ktoré je bežne zapnuté. Kedy bude dostupný watchOS 3.2 pre developerov, a kedy sa dočkáme finálnej verzie, zatiaľ nie je jasné.

Náš tip
Beta iOS 10.3 spolu s Theatre Mode by mohla vyjsť už v utorok

Zdroj: macrumors.com

26. januára 2017
Fotománia

+